SPIRE Institute - Site License                  8/5/2019 - 10:34 AM
  2019 Futures Championships (Geneva, Ohio) - 8/1/2019 to 8/4/2019  
 
 Event 8  Men 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 D'Alessandro, Gianmic  21 Blue Wave Swim T  1:05.04    1:03.80  
  2 Kelly, John G          16 Empire Swimming-  1:05.56    1:04.88  
  3 Portmann, Jack R       21 Club Mountaineer  1:05.76    1:05.30  
  4 Conzemius, Gennarino   18 Mount Lebanon Aq  1:05.81    1:05.52  
  5 Chen, Jerry Z          18 Allegheny North-  1:06.18    1:05.55  
  6 Diangelo, Nicholas A   17 Mason Manta Rays  1:06.07    1:05.71  
  7 Krusinski, Jack W      19 Cleveland Swim I  1:05.72    1:06.06  
  8 Dragan, Paul G         17 Jersey Wahoos-MA  1:06.27    1:06.50  
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Do, Aiken T            15 The Fish-PV       1:06.59    1:05.02  
 10 Artis, Jack M          17 South Jersey Aqu  1:06.58    1:05.68  
 11 Clough, Andrew J       16 Star Swimming-NI  1:06.32    1:05.92  
 12 Yan, James Y           17 X-Cel Swimming-N  1:06.77    1:06.59  
 13 Clark, Nicholas M      16 North Penn Aquat  1:06.33    1:06.68  
 14 Isayiw, Luke O         18 Merritt Athletic  1:06.68    1:07.08  
 15 Lacore, Patrick K      19 Navy Swimming-MD  1:06.42    1:07.40  
 16 Nguyen, Derek          19 Eagle Swim Team-  1:06.48    1:07.93  
 
                        === C - Final ===                         
 
 17 Sita, John R           19 Una Ncap-PV       1:06.80    1:06.27  
 18 Wang, Eric             18 Cougar Aquatic T  1:06.78    1:06.35  
 19 Simmons, Shayne K      17 Ridgefield Aquat  1:06.79    1:06.43  
 20 Brooks, Ben V          20 Club Mountaineer  1:07.07    1:06.56  
 21 Venci, Charles P       17 Solo Aquatics-NE  1:07.13    1:06.71  
 22 Gryski, Benjamin M     20 Blue Wave Swim T  1:06.82    1:07.08  
 23 Edge, James D          15 Dayton Raiders-O  1:07.16    1:07.39  
 24 Yu, Alan               17 Dragon Swim Team  1:06.90    1:08.10  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 25 Stanley, Matthew B     19 Connecticut Aqua J1:07.16             
 26 Zhu, Aaron Y           16 Solo Aquatics-NE  1:07.27             
 27 Baytin, Daniel         13 X-Cel Swimming-N  1:07.28             
 28 Spekis, Robert E       18 Belle Vernon Swi  1:07.35             
 29 Cyr, Tindar M          19 Princeton Univer  1:07.36             
 30 Sandner, Michael       18 Dayton Raiders-O  1:07.39             
 31 Jin, Yubo              16 Phoenix Swimming  1:07.45             
 32 Smith, Oliver S        19 Webster Swim Ass  1:07.48             
 33 Basista, Noah T        18 Penguin Swimming  1:07.49             
 34 Gooding, Grant D       14 Upper Arlington-  1:07.61             
 35 Gozdan, Michael G      16 Jersey Wahoos-MA  1:07.63             
 36 Bankowski, Adrian S    17 Bluefish Swim Cl  1:07.65             
 37 Haddad, Sam T          16 Pioneer Valley A  1:07.68             
 38 Daccache, Anthony P    17 Westport/Weston-  1:07.69             
 39 Metelmann, Tor P       16 Charles River Aq  1:07.73             
 40 House, Thomas J        15 Dayton Raiders-O  1:07.75             
 41 Venit, John            21 Patuxent Aquatic  1:07.77             
 42 Nolan, Richard G       18 Westport/Weston-  1:07.97             
 43 Tomasic, Zachary N     18 Moon Aqua Club-A  1:08.18             
 44 Meyer, Jacob C         17 Upper Arlington-  1:08.25             
 45 McCarran, Jacob R      16 Allegheny North-  1:08.26             
 46 Ryan, Spencer C        18 Tide Swimming-VA  1:08.29             
 47 Schultz, Nicholas J    17 Unattached-NI     1:08.34             
 48 Vasconcellos, Ricardo  18 Morris County Sw  1:08.43             
 49 Dressler, Michael D    18 Monocacy Aquatic  1:08.56             
 50 James, Reno M          17 Dublin Community  1:08.58             
 51 Park, Tate J           16 Penn Charter Aqu  1:08.67             
 52 Lofstrom, Conner D     16 Gator Swim Club-  1:08.68             
 53 Zhang, Michael G       15 Dragon Swim Team  1:08.71             
 54 Bryant, William J      18 Ridgefield Aquat  1:08.74             
 55 Smith, Ian M           17 United Swim Asso  1:08.75             
 56 Martin, Colin J        18 Twinsburg Compet  1:08.86             
 57 Minassian, Nareg       15 Crimson Aquatics  1:08.88             
 58 Muench, Cooper D       16 Coast Guard Blue  1:09.05             
 59 Holcroft, Ethan J      19 Univ Delaware Sw  1:09.07             
 60 Hardart, Max           15 Badger Swim Club  1:09.12             
 61 Chapman, Thomas C      18 Victor Swim Club  1:09.22             
 62 Crimi, Patrick C       17 Nys Aquatics, In  1:09.33             
 63 Elsrod, William S      17 Ohio State Swim-  1:09.36             
 64 Murphey, Theodore R    17 Peninsula Wave R  1:09.39             
 65 Nesbitt, Blake D       17 Blue Eagle Swimm  1:09.40             
 66 Kim, Jeremy Y          17 Scarlet Aquatics  1:09.49             
 67 Wilmore, Aaron L       16 Delaware Swim Te  1:09.50             
 68 Hotaling, Kaleb B      18 Clifton Park-Hal  1:09.59             
 69 Harding, Brian D       19 Clifton Park-Hal  1:09.62             
 70 Butera, John L         14 Gator Swim Club-  1:09.97             
 71 Thomas, Williams E     17 Radnor Aquatic C  1:09.99             
 72 McCurdy, Alexander P   19 Gator Swim Club-  1:10.05             
 73 Keane, Spencer I       18 Ohio State Swim-  1:10.23             
 74 Pomroy, Mason P        17 Phoenix Swimming  1:10.53             
 75 Grahor, Alexander J    17 Allegheny North-  1:10.89             
 76 Gaver, Natanas T       16 Greater Columbus  1:11.11             
 77 Roberts, Zane C        16 Old Dominion Aqu  1:11.51             
 78 Tulenko, Ethan J       17 Racer X Aquatics  1:11.83             
 79 Brazer, Jack B         17 Executive Swim C  1:12.72             
 80 Allen, Andrew G        19 Executive Swim C  1:14.29             
 81 Ringquist, Jackson S   18 Charter Oak Aqua  1:16.16             
 -- Gong, Phillip J        18 Nys Aquatics, In                      
 -- Allen, Jason G         17 Dayton Raiders-O                      
 -- Xu, Jiming W           16 Metrowest YMCA S     DFS              
 -- Kurlich, Richard A     19 Firestone Akron-