SPIRE Institute - Site License                  8/5/2019 - 10:34 AM
  2019 Futures Championships (Geneva, Ohio) - 8/1/2019 to 8/4/2019  
 
 Event 12  Men 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Holty, Nathan A        17 Dayton Raiders-O  4:28.29    4:27.95  
  2 Bogart, Liam P         19 Empire Swimming-  4:31.46    4:30.38  
  3 Harlan, Josh W         19 Club Mountaineer  4:34.58    4:32.87  
  4 Fishman, Judd R        20 Team Pittsburgh-  4:36.10    4:34.61  
  5 Aurnou-Rhees, Spencer  15 Ohio State Swim-  4:35.87    4:36.00  
  6 Sita, John R           19 Una Ncap-PV       4:35.66    4:36.44  
  7 Van Gorp, Ian T        17 Mason Manta Rays  4:33.28    4:40.15  
 -- House, Thomas J        15 Dayton Raiders-O  4:34.26         DQ  
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Etter, Jackson L       22 Nittany Lion Aqu  4:39.22    4:33.45  
 10 Shaw, Ethan R          17 Dublin Community  4:38.34    4:34.97  
 11 Nolan, Richard G       18 Westport/Weston-  4:37.48    4:35.03  
 12 Laidlaw, John F        17 Bgc-N. Westchest  4:37.76    4:35.09  
 13 Allen, Jason G         17 Dayton Raiders-O  4:36.53    4:35.45  
 14 Ewing, James T         14 The Fish-PV       4:39.07    4:36.90  
 15 Chimes, Eric C         18 Cleveland Swim I  4:38.82    4:41.37  
 16 McEachern, John B      17 Crimson Aquatics  4:37.95    4:43.46  
 
                        === C - Final ===                         
 
 17 Januario, Jack F       16 Executive Swim C  4:39.66    4:34.43  
 18 Sandner, Michael       18 Dayton Raiders-O  4:39.49    4:36.64  
 19 Simmons, Shayne K      17 Ridgefield Aquat  4:40.81    4:39.92  
 20 Whetstine, Clayton C   15 Coast Guard Blue  4:41.81    4:40.44  
 21 Ward, Zachary L        16 Buckeye Swim Clu  4:41.79    4:40.92  
 22 Flint, Patrick J       18 Cougar Aquatic T  4:41.16    4:41.18  
 23 Crane, Kevin J         17 Empire Swimming-  4:42.11    4:41.40  
 24 Young, Jake E          17 Mason Manta Rays  4:41.87    4:43.84  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 25 Yburan, Jaeden-hans M  15 Cougar Aquatic T  4:42.69             
 26 Venci, Charles P       17 Solo Aquatics-NE  4:43.05             
 27 Poplawski, Richard     13 Scarlet Aquatics  4:43.13             
 28 Wilson, Aidan T        18 Empire Swimming-  4:43.16             
 29 Barrows, Nicholas W    16 Coast Guard Blue  4:43.40             
 30 Dubey, Mitchell C      15 Bluefish Swim Cl  4:43.51             
 31 Hillery, Ryan P        16 Tide Swimming-VA  4:43.72             
 32 James, Reno M          17 Dublin Community  4:44.16             
 33 Chapman, Thomas C      18 Victor Swim Club  4:44.28             
 34 Murphy, Brayden        17 Victor Swim Club  4:44.34             
 35 Merrill, Colin F       19 Aquabears-CT      4:44.65             
 35 Lovejoy, Samual M      18 SoCo Aquatic Clu  4:44.65             
 37 Hardart, Max           15 Badger Swim Club  4:44.82             
 38 Labich, Noah J         17 Bluefish Swim Cl  4:44.84             
 39 Miagkov, Ignat A       18 The Fish-PV       4:45.01             
 40 Zhu, Aaron Y           16 Solo Aquatics-NE  4:45.25             
 41 Deppen, Jack C         16 North Penn Aquat  4:45.33             
 42 Diangelo, Nicholas A   17 Mason Manta Rays  4:45.92             
 43 Edge, James D          15 Dayton Raiders-O  4:46.46             
 43 Taylor, Andrew C       17 South Jersey Aqu  4:46.46             
 45 Pomroy, Mason P        17 Phoenix Swimming  4:46.75             
 46 Johnson, Blake C       16 Old Dominion Aqu  4:47.68             
 46 Daccache, Anthony P    17 Westport/Weston-  4:47.68             
 48 Feng, Ethan Y          16 Una WW-NJ         4:48.09             
 49 Degodny, Eric H        17 North Penn Aquat  4:48.48             
 50 Stump, Zachary M       15 Dublin Community  4:48.58             
 51 Liang-Gilman, Edwin L  17 X-Cel Swimming-N  4:48.64             
 52 Wilmore, Aaron L       16 Delaware Swim Te  4:49.11             
 53 Gray, Matthew J        16 Radnor Aquatic C  4:49.60             
 54 Austin, Oliver E       17 Green Mountain A  4:50.15             
 55 Brown, Connor B        16 Cleveland Swim I  4:50.25             
 56 Coleman, Nathan J      15 Bluefish Swim Cl  4:50.63             
 57 Riedel, Alexander R    17 Monocacy Aquatic  4:52.09             
 58 Ludlow, Benjamin L     18 Mercury Swimming  4:52.17             
 59 Indest, Logan J        20 Buckeye Swim Clu  4:53.01             
 60 Eastham, Eric M        17 Pioneer Valley A  4:53.04             
 61 Maldari, Caleb D       14 Gator Swim Club-  4:53.12             
 62 Dinunzio, Robert L     14 Tide Swimming-VA  4:53.35             
 -- Wisner, Kai S          20 Victor Swim Club      DQ              
 -- Rucci, David J         18 Greater Philadel