SPIRE Institute - Site License                  8/5/2019 - 10:34 AM
  2019 Futures Championships (Geneva, Ohio) - 8/1/2019 to 8/4/2019  
 
 Event 14  Men 400 LC Meter Freestyle Relay
====================================================================
    Team                                   Seed     Finals        
====================================================================
  1 Empire Swimming-MR  'A'             3:34.49    3:31.18  
     1) Senior, Kymani E 20           2) Bogart, Liam P 19            
     3) Cushman, Timothy P 18         4) Holzman, Andrew M 20         
  2 Upper Arlington-OH  'A'             3:38.23    3:33.70  
     1) Meyer, Jacob C 17             2) Voss, Avery G 16             
     3) Jay, Hayden F 16              4) Gooding, Grant D 14          
  3 Hudson Explorer-LE  'A'             3:34.30    3:33.77  
     1) Johnson, Jay W 18             2) Tuckerman, Caleb S 18        
     3) Cimera, Alexander J 15        4) Tuckerman, Jacob S 19        
  4 Crimson Aquatics-NE  'A'            3:37.45    3:34.84  
     1) Minassian, Nareg 15           2) Musaku, Brandon 18           
     3) Berzolla, Andrew G 17         4) Knightly, Tyler B 17         
  5 Bluefish Swim Cl-NE  'B'            3:35.64    3:35.39  
     1) Horstkamp-Vinekar, Ian T 17   2) Bankowski, Adrian S 17       
     3) Labich, Noah J 17             4) Him, Landon J 15             
  6 Dayton Raiders-OH  'A'              3:28.93    3:35.83  
     1) Edge, James D 15              2) Katai, Pierce C 17           
     3) House, Thomas J 15            4) Holty, Nathan A 17           
  7 North Penn Aquat-MA  'A'            3:39.02    3:36.30  
     1) Bachman, Maxwell F 16         2) Clark, Nicholas M 16         
     3) Replogle, Jacob 15            4) Deppen, Jack C 16            
  8 Mason Manta Rays-OH  'A'            3:39.66    3:36.33  
     1) Osborn, Braden D 16           2) Young, Jake E 17             
     3) Wowk, William J 17            4) Van Gorp, Ian T 17           
  9 United Swim Asso-OH  'A'            3:38.57    3:36.90  
     1) Smith, Ian M 17               2) Clark, Thomas W 20           
     3) Vann, Brady C 17              4) Scott, Maxwell P 19          
 10 Allegheny North-AM  'A'             3:24.57    3:37.42  
 11 Clifton Park-Hal-AD  'A'            3:08.70Y   3:38.40  
     1) Liu, Bryan 17                 2) Hotaling, Kaleb B 18         
     3) Bearor, Theodore J 17         4) Verstandig, Kyle J 20        
 12 Solo Aquatics-NE  'A'               3:31.37    3:38.56  
     1) Venci, Charles P 17           2) Spear, Scott A 16            
     3) Zhu, Aaron Y 16               4) Hogan, Ryan B 16             
 13 Tide Swimming-VA  'A'               3:36.18    3:39.43  
     1) Lamoureux, Gavin L 16         2) Hillery, Ryan P 16           
     3) Dinunzio, Robert L 14         4) Ryan, Spencer C 18           
 14 Connecticut Aqua-CT  'A'            3:11.26Y   3:39.82  
     1) Jalbert, Drew W 15            2) Stanley, Matthew B 19        
     3) Marcolina, John W 18          4) Sheldon, Connor J 16         
 15 Cleveland Swim I-LE  'A'            3:40.22    3:40.02  
     1) Hart, Zeb E 19                2) Krusinski, Jack W 19         
     3) Lenart, Robert A 19           4) Krusinski, Mark D 21         
 16 Canton City Scho-LE  'A'            3:29.41    3:40.05  
     1) Poletta, Dominic L 20         2) Ream, Sean A 19              
     3) Banks, Ethan S 18             4) Romstadt, Mason A 19         
 17 Monocacy Aquatic-MD  'A'            3:09.02Y   3:40.23  
     1) Currie, Gavin P 16            2) Bennici, Charles R 17        
     3) Dressler, Michael D 18        4) Riedel, Alexander R 17       
 18 Gator Swim Club-NE  'A'             3:27.90    3:41.03  
     1) Lofstrom, Conner D 16         2) Butera, John L 14            
     3) McCurdy, Alexander P 19       4) Kiefer, Emerson G 18         
 19 SoCo Aquatic Clu-CT  'A'            3:40.86    3:42.17  
     1) Laporte, Leo F 20             2) Lovejoy, Samual M 18         
     3) Goglia, Justin T 15           4) Cusano, Tyler A 19           
 20 Empire Swimming-MR  'B'             3:09.75Y   3:42.71  
     1) Kiesel, Garrett W 17          2) Ma, Jonathan Y 18            
     3) Pierce, Adrien T 16           4) Ritchie, Ellis M 18          
 21 X-Cel Swimming-NJ  'A'              3:40.18    3:43.33  
     1) Kim, Geonwoo 15               2) Huang, Joshua 17             
     3) Cahnbley, Tobias J 17         4) Liang-Gilman, Edwin L 17     
 22 Blue Eagle Swimm-MA  'A'            3:11.48Y   3:44.67  
     1) Laslo, Gabriel S 17           2) Vieira, Brendan 18           
     3) Nesbitt, Blake D 17           4) Strawn, Brenek E 17          
 23 Coast Guard Blue-VA  'A'            3:38.73    3:44.92  
     1) Whetstine, Clayton C 15       2) Clark, Austin B 17           
     3) Barrows, Nicholas W 16        4) Muench, Cooper D 16          
 24 Scarlet Aquatics-NJ  'A'            3:37.46    3:46.04  
     1) Poplawski, Richard 13         2) Kim, Jeremy Y 17             
     3) Chang, Christopher S 15       4) Kim, Daniel S 15             
 25 Cleveland Swim I-LE  'B'            3:11.87Y   3:46.60  
     1) Brown, Connor B 16            2) Gluck, Kyle D 17             
     3) Toothman, Zachary J 16        4) Chimes, Eric C 18            
 -- Dayton Raiders-OH  'B'              3:37.81         DQ  
     1) Rine, Michael S 15            2) Schauer, Wesley E 16         
     3) Sandner, Michael 18           4) Leighninger, Ian F 17