SPIRE Institute - Site License                  8/5/2019 - 10:34 AM
  2019 Futures Championships (Geneva, Ohio) - 8/1/2019 to 8/4/2019  
 
 Event 16  Men 200 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Tack, Ethan M          19 Navy Swimming-MD  2:06.32    2:03.24  
  2 Badawy, Daniel         16 X-Cel Swimming-N  2:07.01    2:05.07  
  3 Clark, Austin B        17 Coast Guard Blue  2:06.96    2:05.44  
  4 Ward, Zachary L        16 Buckeye Swim Clu  2:05.85    2:06.10  
  5 Madzy, Joshua D        19 Club Mountaineer  2:07.43    2:07.25  
  6 Min, Tony J            17 Phoenix Swimming  2:07.24    2:08.52  
  7 Chimes, Eric C         18 Cleveland Swim I  2:07.01    2:08.87  
 -- Schauer, Wesley E      16 Dayton Raiders-O  2:05.61         DQ  
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Goldblatt, Leo W       17 Nation's Capital  2:08.33    2:06.26  
 10 Laidlaw, John F        17 Bgc-N. Westchest  2:07.49    2:06.97  
 11 Ludlow, Benjamin L     18 Mercury Swimming  2:08.27    2:07.18  
 12 Matteson, Owen K       16 Star Swimming-NI  2:07.91    2:07.53  
 13 Landis, Luke A         18 Upper Arlington-  2:07.48    2:08.07  
 14 Germain, Eli J         16 Cape Cod Swim Cl  2:08.39    2:08.87  
 15 Van Gorp, Ian T        17 Mason Manta Rays  2:07.85    2:09.47  
 16 Marquardt, Matthew D   21 X-Cel Swimming-N  2:08.02    2:10.25  
 
                        === C - Final ===                         
 
 17 Ewing, James T         14 The Fish-PV       2:08.76    2:06.67  
 18 Hillery, Ryan P        16 Tide Swimming-VA  2:08.57    2:07.03  
 19 Fishman, Judd R        20 Team Pittsburgh-  2:08.59    2:07.04  
 20 Iorizzo, Kyle T        19 Scarlet Aquatics  2:08.58    2:07.53  
 21 Armbruster, Andrew J   16 North Penn Aquat  2:08.69    2:07.56  
 22 Qiao, Horace           19 Unattached-NE     2:09.17    2:08.73  
 23 Jalbert, Drew W        15 Connecticut Aqua  2:09.38    2:08.87  
 24 Currie, Gavin P        16 Monocacy Aquatic  2:09.08    2:09.17  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 25 Henkel, Bryce R        16 Una Cpp-AD        2:09.40             
 26 Horstkamp-Vinekar, Ia  17 Bluefish Swim Cl  2:09.52             
 26 Flint, Patrick J       18 Cougar Aquatic T  2:09.52             
 28 Kosanovich, Branko A   17 Allegheny North-  2:09.62             
 29 Kurlich, Richard A     19 Firestone Akron-  2:09.76             
 30 Lamoureux, Gavin L     16 Tide Swimming-VA  2:09.96             
 31 Calder, Danny F        18 All Star Aquatic  2:09.99             
 32 Gustafson, Chachi G    17 Shaker Sharks-LE  2:10.37             
 33 Yu, Alan               17 Dragon Swim Team  2:10.52             
 34 Shriner, Matthew D     20 Gator Swim Club-  2:10.55             
 35 Poleto, John A         15 Una Gpac-MA       2:10.74             
 36 Him, Landon J          15 Bluefish Swim Cl  2:10.85             
 37 Clark, Thomas W        20 United Swim Asso  2:10.87             
 38 Laporte, Leo F         20 SoCo Aquatic Clu  2:11.11             
 39 Poplawski, Richard     13 Scarlet Aquatics  2:11.14             
 40 Spear, Scott A         16 Solo Aquatics-NE  2:11.20             
 41 Jiang, Shepard         16 Una WW-NJ         2:11.27             
 42 Deppen, Jack C         16 North Penn Aquat  2:11.34             
 43 Roethke, Tyler S       17 West/Nantucket S  2:11.48             
 44 Labich, Noah J         17 Bluefish Swim Cl  2:11.71             
 45 Clough, Michael J      19 Star Swimming-NI  2:11.79             
 46 Lutter, Thomas W       18 Lower Moreland S  2:11.84             
 47 Kim, Geonwoo           15 X-Cel Swimming-N  2:11.96             
 48 Rucci, Joseph R        18 Greater Philadel  2:13.34             
 49 Feng, Ethan Y          16 Una WW-NJ         2:13.43             
 50 Scheib, Drew K         17 Hampton Dolphins  2:13.63             
 51 Ma, Jonathan Y         18 Empire Swimming-  2:14.19             
 52 Ritchie, Ellis M       18 Empire Swimming-  2:14.28             
 53 Merrill, Colin F       19 Aquabears-CT      2:14.71             
 54 Tuckerman, Jacob S     19 Hudson Explorer-  2:15.53             
 55 Indest, Logan J        20 Buckeye Swim Clu  2:15.55             
 56 Musaku, Brandon        18 Crimson Aquatics  2:17.15             
 57 Laslo, Gabriel S       17 Blue Eagle Swimm  2:18.63             
 58 Ream, Sean A           19 Canton City Scho  2:21.38             
 59 Diges, Colton W        18 Moon Aqua Club-A  2:22.91             
 -- Bennici, Matthew D     19 Monocacy Aquatic      DQ              
 -- Sandner, Michael       18 Dayton Raiders-O                      
 -- Taylor, Andrew C       17 South Jersey Aqu     DFS