SPIRE Institute - Site License                  8/5/2019 - 10:34 AM
  2019 Futures Championships (Geneva, Ohio) - 8/1/2019 to 8/4/2019  
 
 Event 25  Women 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Scannell, Quinn R      21 Badger Swim Club    57.95      57.05  
  2 Martin, Allison M      16 The Fish-PV         58.19      57.81  
  3 Hart, Crile E          20 Cleveland Swim I    59.06      57.84  
  4 Stanford, Catherine M  16 Long Beach Aquat    58.31      57.96  
  5 Naccarella, Antonia L  19 Webster Swim Ass    58.54      58.83  
  6 Breiter, Carol-lena P  17 Phoenix Swimming    58.87      58.92  
  7 Livingston, Olivia M   17 Jewish Community    58.61      58.95  
  8 Manning, Eliza K       21 Spider Swimming-    58.68      59.02  
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Hartigan, Madison R    19 Empire Swimming-    59.06      58.38  
 10 Johnston, Sabrina K    15 Bgc-N. Westchest    59.18      58.50  
 11 Godfrey, Kierstin L    17 Tide Swimming-VA    59.27      58.84  
 12 Martino, Alexis G      15 Phoenix Swimming    59.27      59.24  
 13 Reich, Megan A         15 Phoenix Swimming    59.29      59.33  
 14 Matesa, Isabella A     17 Mason Manta Rays    59.28      59.36  
 15 Tighe, Olivia L        18 Coastal Maine Aq    59.17      59.37  
 16 Marando, Margaret M    17 United Swim Asso    59.31      59.71  
 
                        === C - Final ===                         
 
 17 O'Brien, Mairin R      16 Blazing Barracud    59.49      58.71  
 18 Harrison, Tristan T    16 Coast Guard Blue    59.55      58.77  
 19 Tankard, Kyleigh A     15 Coast Guard Blue    59.53      58.88  
 20 McCurdy, Caroline G    15 Gator Swim Club-    59.41      58.90  
 21 Chokureva, Michaela I  14 Phoenix Swimming    59.56      59.31  
 21 Wisniewski, Emily      17 Una Sjac-MA         59.41      59.31  
 23 Kahn, Shelby C         16 Unattached-MA       59.65      59.36  
 24 Elliott, Dakota L      19 Team Pittsburgh-    59.64      59.50  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  5 Hellmer, Jasmine I     19 Nation's Capital    58.57             
  9 Lachey, Ava M          15 Ohio State Swim-    59.01             
 27 Ward, Trinity M        18 Mount Lebanon Aq    59.76             
 28 Weaverling, Catherine  16 Delaware Swim Te    59.78             
 29 Zhang, Victoria        16 X-Cel Swimming-N    59.81             
 30 Cole, Meghan A         16 Monocacy Aquatic    59.83             
 30 Cudney, Jillian J      17 Patriot Swim Tea    59.83             
 32 Brown, Keyla M         18 All Star Aquatic    59.86             
 32 Porterfield, Caroline  15 Upper Arlington-    59.86             
 34 Seward, Hannah M       16 Ridgefield Aquat    59.90             
 35 Katayama, Klavdia M    17 Findlay Area Swi    59.92             
 36 Raines, Regan E        19 Marshall Aquatic    59.94             
 37 Wilson, Sarah K        21 Monocacy Aquatic    59.96             
 38 Li, Jessey Y           15 Mason Manta Rays  1:00.00             
 39 Aurnou-Rhees, Jordan   17 Ohio State Swim-  1:00.01             
 40 Hannan, Madeline A     18 Hudson Explorer-  1:00.03             
 41 Wilson, Emma M         18 Una Peaq-AM       1:00.14             
 42 West, Lauren E         14 All Star Aquatic  1:00.18             
 43 Stark, Rachel A        21 Lake Shore Swim-  1:00.21             
 44 Wenger, Grace K        17 Upper Valley Aqu  1:00.22             
 45 Franks, Ava L          17 Empire Swimming-  1:00.36             
 46 Cai, Miranda           16 X-Cel Swimming-N  1:00.40             
 47 Duffy, Kayleigh A      14 Tide Swimming-VA  1:00.43             
 48 Dewitt, Mackenzie D    16 Hudson Explorer-  1:00.46             
 49 McCoy, Rachel M        16 Monocacy Aquatic  1:00.51             
 50 Holmes, Abbey A        21 Fairland Aquatic  1:00.54             
 51 Ehlers, Caroline K     18 Canton City Scho  1:00.65             
 52 Miller, Grace E        17 Morris County Sw  1:00.66             
 53 Novak, Megan E         16 Delmar Dolfins-A  1:00.72             
 54 Lopez-Ona, Gabriella   17 Penn Charter Aqu  1:00.73             
 55 Morrison, Michaela     21 Machine Aquatics  1:00.76             
 55 Panitz, Georgia A      19 Empire Swimming-  1:00.76             
 57 Sun, Helen Y           17 Blazing Barracud  1:00.91             
 58 Grau, Mckenzie N       17 Mason Manta Rays  1:00.93             
 59 Latimer, Mia           14 Mason Manta Rays  1:00.94             
 59 Macdonald, Jordan      16 SoCo Aquatic Clu  1:00.94             
 61 Bugel, Talia M         14 Racer X Aquatics  1:01.03             
 62 Gardner, Heather       18 Mount Pleasant A  1:01.13             
 63 Wirtanen, Ava R        15 Gator Swim Club-  1:01.14             
 64 Gross, Ella M          16 Central Bucks Sw  1:01.15             
 65 Steckiel, Emma J       17 Lancaster Aquati  1:01.22             
 66 Moore, Halle B         16 Solo Aquatics-NE  1:01.24             
 67 Keating, Bronwyn T     19 Old Dominion Aqu  1:01.27             
 68 McKee, Marin C         14 Tide Swimming-VA  1:01.36             
 69 Figueroa, Marcella M   15 Scarlet Aquatics  1:01.38             
 70 Brown, Mia C           17 Ohio State Swim-  1:01.57             
 71 Everhart, Hanna J      19 Bloomsburg Area-  1:01.63             
 72 Sullivan, Emily A      18 Dayton Raiders-O  1:01.65             
 73 Mahoney, Caroline E    17 Coastal Maine Aq  1:01.74             
 74 Kenney, Claire E       17 Cleveland Swim I  1:01.81             
 75 Maguire, Abigail R     16 Bluefish Swim Cl  1:01.83             
 75 Kadlecik, Grace K      16 Swim Ithaca-NI    1:01.83             
 77 Moeykens, Riley S      16 Kingfish Swimmin  1:01.88             
 78 Mallett, Margaret L    15 Lake Erie Silver  1:01.90             
 79 Cooper, Lauren M       19 Firestone Akron-  1:01.99             
 80 Holmes, Caroline O     17 Pau Hana Swim Te  1:02.00             
 81 Routh, Hannah R        15 Ohio State Swim-  1:02.03             
 82 Sadovska, Olena        15 Cleveland Swim I  1:02.19             
 83 Griffin, Carly E       17 Una Sjac-MA       1:02.21             
 84 Roesch, Raquelle S     17 Blue Eagle Swimm  1:02.43             
 85 Ringquist, Sophie G    13 Charter Oak Aqua  1:02.72             
 86 Ross, Leia             18 Fox Chapel Kille  1:02.76             
 87 Thomas, Elizabeth C    15 Fox Chapel Kille  1:02.77             
 88 Walker, Grace E        17 Executive Swim C  1:02.81             
 89 Skapoulas, Anna M      17 Lakewood Rangers  1:02.83             
 90 Beatty, Abigail M      17 Moon Aqua Club-A  1:02.90             
 91 Bendokas, Tessa        14 New Jersey Race-  1:03.40             
 92 Cavalier, Caroline L   16 Solo Aquatics-NE  1:03.94             
 93 Riddle, Grace P        18 Greater Columbus  1:04.23             
 94 Pryne, Jenna M         15 Unattached-MR     1:04.32             
 95 Golovina, Julia A      15 Una Scnj-NJ       1:04.91             
 96 Alexander, Sinceraty   16 Bgc-N. Westchest  1:05.16             
 97 Wenger, Abigail K      18 Pau Hana Swim Te  1:05.74             
 -- Amuan, Malia T         15 Phoenix Swimming      DQ              
 -- McKeaney, Annascott    15 Radnor Aquatic C     DFS              
 -- Cooper, Kelsey M       15 United Swim Asso     DFS              
 -- Fenska, Allison P      16 Jersey Wahoos-MA     DFS              
 -- Gable, Isabella G      19 Dayton Raiders-O     DFS