SPIRE Institute - Site License                  8/5/2019 - 10:34 AM
  2019 Futures Championships (Geneva, Ohio) - 8/1/2019 to 8/4/2019  
 
 Event 34  Men 400 LC Meter Medley Relay
====================================================================
    Team                                   Seed     Finals        
====================================================================
  1 Empire Swimming-MR  'A'             3:56.35    3:50.74  
     1) Bogart, Liam P 19             2) Kelly, John G 16             
     3) Ma, Jonathan Y 18             4) Cushman, Timothy P 18        
  2 Mason Manta Rays-OH  'A'            4:05.05    3:55.42  
     1) Young, Jake E 17              2) Diangelo, Nicholas A 17      
     3) Osborn, Braden D 16           4) Van Gorp, Ian T 17           
  3 Hudson Explorer-LE  'A'             3:56.03    3:58.16  
     1) Cimera, Alexander J 15        2) Tuckerman, Caleb S 18        
     3) Tuckerman, Jacob S 19         4) Johnson, Jay W 18            
  4 Bluefish Swim Cl-NE  'B'            3:59.19    3:58.19  
     1) Delisle, Nathan L 14          2) Bankowski, Adrian S 17       
     3) Horstkamp-Vinekar, Ian T 17   4) Labich, Noah J 17            
  5 Cougar Aquatic T-NJ  'A'            4:04.20    3:58.48  
     1) Yburan, Jaeden-hans M 15      2) Wang, Eric 18                
     3) White, Brian T 17             4) Flint, Patrick J 18          
  6 Crimson Aquatics-NE  'A'            3:59.64    3:58.63  
     1) McEachern, John B 17          2) Minassian, Nareg 15          
     3) Musaku, Brandon 18            4) Knightly, Tyler B 17         
  7 Webster Swim Ass-NI  'A'            4:01.61    3:58.64  
     1) Wahl, Alec J 20               2) Smith, Oliver S 19           
     3) Wahl, Zachary J 28            4) Damelio, Michael F 16        
  8 Cleveland Swim I-LE  'A'            4:01.66    3:58.96  
     1) Chimes, Eric C 18             2) Krusinski, Jack W 19         
     3) Lenart, Robert A 19           4) Krusinski, Mark D 21         
  9 Allegheny North-AM  'A'             3:52.96    3:59.50  
     1) Kosanovich, Branko A 17       2) Chen, Jerry Z 18             
     3) Borisov, Anatole A 18         4) Galecki, Joshua A 17         
 10 Moon Aqua Club-AM  'A'              4:04.48    3:59.53  
     1) Settembrine, Nicholas R 18    2) Tomasic, Zachary N 18        
     3) Diges, Colton W 18            4) McBeth, Conner A 16          
 11 North Penn Aquat-MA  'A'            4:01.57    4:00.03  
     1) Deppen, Jack C 16             2) Clark, Nicholas M 16         
     3) Armbruster, Andrew J 16       4) Replogle, Jacob 15           
 12 Solo Aquatics-NE  'A'               3:56.89    4:00.08  
     1) Venci, Charles P 17           2) Zhu, Aaron Y 16              
     3) Spear, Scott A 16             4) Hogan, Ryan B 16             
 13 Dayton Raiders-OH  'B'              3:58.35    4:00.31  
     1) Campbell, Samuel A 15         2) Edge, James D 15             
     3) Leighninger, Ian F 17         4) Rine, Michael S 15           
 14 Empire Swimming-MR  'B'             3:29.90Y   4:00.64  
     1) Pierce, Adrien T 16           2) Crane, Kevin J 17            
     3) Ritchie, Ellis M 18           4) Holzman, Andrew M 20         
 15 Connecticut Aqua-CT  'A'            3:32.44Y   4:00.66  
     1) Sheldon, Connor J 16          2) Stanley, Matthew B 19        
     3) Jalbert, Drew W 15            4) Marcolina, John W 18         
 15 X-Cel Swimming-NJ  'A'              4:02.24    4:00.66  
     1) Tong, Justin H 17             2) Yan, James Y 17              
     3) Kim, Geonwoo 15               4) Huang, Joshua 17             
 17 Gator Swim Club-NE  'A'             3:53.03    4:01.16  
     1) McCurdy, Alexander P 19       2) Maldari, Caleb D 14          
     3) Shriner, Matthew D 20         4) Lofstrom, Conner D 16        
 18 United Swim Asso-OH  'A'            3:29.43Y   4:02.21  
     1) Vann, Brady C 17              2) Smith, Ian M 17              
     3) Clark, Thomas W 20            4) Scott, Maxwell P 19          
 19 Upper Arlington-OH  'A'             4:05.44    4:02.22  
     1) Gooding, Jackson W 16         2) Meyer, Jacob C 17            
     3) Voss, Avery G 16              4) Jay, Hayden F 16             
 20 Blue Eagle Swimm-MA  'A'            3:30.00Y   4:02.95  
     1) Strawn, Brenek E 17           2) Nesbitt, Blake D 17          
     3) Laslo, Gabriel S 17           4) Vieira, Brendan 18           
 21 Tide Swimming-VA  'A'               3:57.22    4:02.96  
     1) Dinunzio, Robert L 14         2) Ryan, Spencer C 18           
     3) Lamoureux, Gavin L 16         4) Hillery, Ryan P 16           
 22 Monocacy Aquatic-MD  'A'            4:02.48    4:04.66  
     1) Bennici, Charles R 17         2) Dressler, Michael D 18       
     3) Riedel, Alexander R 17        4) Bennici, Matthew D 19        
 23 SoCo Aquatic Clu-CT  'A'            4:01.52    4:04.88  
     1) Goglia, Justin T 15           2) Lovejoy, Samual M 18         
     3) Laporte, Leo F 20             4) Cusano, Tyler A 19           
 24 Coast Guard Blue-VA  'A'            3:57.26    4:05.26  
     1) Whetstine, Clayton C 15       2) Barrows, Nicholas W 16       
     3) Clark, Austin B 17            4) Younger, Cole C 17           
 25 Victor Swim Club-NI  'A'            4:04.04    4:06.91  
     1) Wisner, Kai S 20              2) Chapman, Thomas C 18         
     3) Murphy, Brayden 17            4) Baker, James M 21            
 26 Greater Columbus-OH  'A'            4:04.40    4:06.93  
     1) Stoll, Eli C 15               2) Gaver, Natanas T 16          
     3) Yeager, Hayden X 16           4) Helms, Cade A 16             
 27 Clifton Park-Hal-AD  'A'            3:29.89Y   4:07.62  
     1) Liu, Bryan 17                 2) Hotaling, Kaleb B 18         
     3) Bearor, Theodore J 17         4) Verstandig, Kyle J 20        
 28 Cleveland Swim I-LE  'B'            4:04.77    4:08.53  
     1) Toothman, Zachary J 16        2) Brown, Connor B 16           
     3) Hart, Zeb E 19                4) Gluck, Kyle D 17             
 -- Dayton Raiders-OH  'A'              3:57.01         DQ  
     1) Rine, Joshua V 20             2) Sandner, Michael 18          
     3) Schauer, Wesley E 16          4) Katai, Pierce C 17           
 -- Scarlet Aquatics-NJ  'A'            4:05.82         DQ  
     1) Poplawski, Richard 13         2) Kim, Jeremy Y 17             
     3) Chang, Christopher S 15       4) Iorizzo, Kyle T 19