SPIRE Institute - Site License                  8/5/2019 - 10:34 AM
  2019 Futures Championships (Geneva, Ohio) - 8/1/2019 to 8/4/2019  
 
 Event 10  Men 100 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Saladin, Trayton R     21 Club Mountaineer    55.28      54.41  
  2 Salig, Matthew C       27 Mercersburg Acad    54.62      54.54  
  3 Russo, Angelo J        20 Club Mountaineer    56.64      55.63  
  4 Kosanovich, Branko A   17 Allegheny North-    56.36      56.15  
  5 Gustafson, Max J       20 Shaker Sharks-LE    56.45      56.31  
  6 Laporte, Leo F         20 SoCo Aquatic Clu    55.34      56.50  
  7 O'Shea, Christopher M  20 Club Mountaineer    50.27Y     56.60  
  8 Tack, Ethan M          19 Navy Swimming-MD    56.23      56.68  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Armbruster, Andrew J   16 North Penn Aquat    49.88Y     56.77  
 10 Qiao, Horace           19 Unattached-NE       56.46      56.83  
 11 Ma, Jonathan Y         18 Empire Swimming-    57.49      57.09  
 12 McLaughlin, Owen W     17 Southern Maine A    56.73      57.12  
 13 Labich, Noah J         17 Bluefish Swim Cl    56.88      57.15  
 14 Goldblatt, Leo W       17 Nation's Capital    57.13      57.27  
 15 Lamoureux, Gavin L     16 Tide Swimming-VA    57.15      57.30  
 16 Kurlich, Richard A     19 Firestone Akron-    57.50      57.37  
 -----------------------------------------------------------------
 17 Chimes, Eric C         18 Cleveland Swim I    56.67      57.38  
 18 Galbraith, Jack A      19 Unattached-VA       57.89      57.39  
 19 McGoey, Matthew R      21 Bison Aquatics C    57.53      57.43  
 20 Krusinski, Jack W      19 Cleveland Swim I    58.29      57.55  
 21 Ludlow, Benjamin L     18 Mercury Swimming    57.68      57.62  
 22 Horstkamp-Vinekar, Ia  17 Bluefish Swim Cl    57.15      57.64  
 23 Bennici, Matthew D     19 Monocacy Aquatic    57.76      57.65  
 23 Strawn, Brenek E       17 Blue Eagle Swimm    49.43Y     57.65  
 -----------------------------------------------------------------
 25 Jiang, Shepard         16 Una WW-NJ           57.48      57.70  
 26 Neaveill, Samuel N     21 Club Mountaineer    47.72Y     57.72  
 -----------------------------------------------------------------
 27 Jalbert, Drew W        15 Connecticut Aqua    57.66      57.75  
 28 Twiss, Austin R        18 Westport/Weston-    58.60      57.84  
 29 Ream, Sean A           19 Canton City Scho    58.32      57.91  
 30 Yu, Alan               17 Dragon Swim Team    50.40Y     57.93  
 31 Schauer, Wesley E      16 Dayton Raiders-O    58.05      57.94  
 32 Krusinski, Mark D      21 Cleveland Swim I    57.74      57.95  
 33 Fenton, Andrew W       18 Una Life-NJ         58.50      57.97  
 33 Badawy, Daniel         16 X-Cel Swimming-N    57.86      57.97  
 35 Clark, Thomas W        20 United Swim Asso    57.68      58.01  
 36 Min, Tony J            17 Phoenix Swimming    58.91      58.02  
 37 Staubi, Kyle A         18 Northern Dutches  1:01.82      58.03  
 38 Osborn, Braden D       16 Mason Manta Rays    58.36      58.04  
 38 Ritchie, Ellis M       18 Empire Swimming-    51.08Y     58.04  
 40 Madzy, Joshua D        19 Club Mountaineer    50.82Y     58.07  
 41 Clough, Andrew J       16 Star Swimming-NI    51.01Y     58.10  
 41 Scott, Maxwell P       19 United Swim Asso  1:02.52      58.10  
 43 Clark, Austin B        17 Coast Guard Blue    57.88      58.11  
 43 Lutter, Thomas W       18 Lower Moreland S    57.89      58.11  
 45 Ewing, James T         14 The Fish-PV         57.65      58.12  
 46 Katai, Pierce C        17 Dayton Raiders-O    58.80      58.16  
 47 Matteson, Owen K       16 Star Swimming-NI    51.07Y     58.21  
 48 Wahl, Zachary J        28 Webster Swim Ass    57.77      58.23  
 49 Deemer, Samuel K       16 Lake Erie Silver    58.76      58.29  
 50 Roethke, Tyler S       17 West/Nantucket S    58.19      58.35  
 51 Brooks, Ben V          20 Club Mountaineer    58.00      58.36  
 52 Voss, Avery G          16 Upper Arlington-    59.64      58.42  
 53 Cimera, Alexander J    15 Hudson Explorer-    57.98      58.43  
 54 Diges, Colton W        18 Moon Aqua Club-A    57.95      58.44  
 55 Poletta, Dominic L     20 Canton City Scho    58.11      58.48  
 56 Senior, Kymani E       20 Empire Swimming-    48.51Y     58.51  
 57 Pierce, Adrien T       16 Empire Swimming-    58.31      58.56  
 57 Spear, Scott A         16 Solo Aquatics-NE    58.23      58.56  
 59 Rine, Michael S        15 Dayton Raiders-O    59.75      58.58  
 60 Tuckerman, Jacob S     19 Hudson Explorer-    57.93      58.60  
 61 Huang, Joshua          17 X-Cel Swimming-N    58.54      58.69  
 62 Calder, Danny F        18 All Star Aquatic    58.49      58.71  
 63 Hart, Zeb E            19 Cleveland Swim I    57.70      58.76  
 64 Tulenko, Ethan J       17 Racer X Aquatics    58.38      58.82  
 65 Marquardt, Matthew D   21 X-Cel Swimming-N    57.75      58.83  
 66 Musaku, Brandon        18 Crimson Aquatics    50.97Y     58.91  
 67 Laslo, Gabriel S       17 Blue Eagle Swimm    58.19      58.92  
 68 Him, Landon J          15 Bluefish Swim Cl    57.74      58.94  
 69 Do, Aiken T            15 The Fish-PV         56.93      58.99  
 70 Morales, Evan M        15 Unattached-MR       50.98Y     59.04  
 71 Riva, Jake T           17 North Jersey Bar    50.33Y     59.08  
 72 Beebe, Grant B         16 West/Nantucket S    50.87Y     59.19  
 72 Ryan, Spencer C        18 Tide Swimming-VA    59.07      59.19  
 74 Henkel, Bryce R        16 Una Cpp-AD          50.80Y     59.22  
 75 Germain, Eli J         16 Cape Cod Swim Cl    58.45      59.23  
 76 Poleto, John A         15 Una Gpac-MA         58.59      59.29  
 77 West, Miles W          18 SwimRVA-VA          51.07Y     59.48  
 78 Younger, Cole C        17 Coast Guard Blue    57.46      59.49  
 79 Stoll, Eli C           15 Greater Columbus  1:00.04      59.56  
 80 Shriner, Matthew D     20 Gator Swim Club-    59.26      59.71  
 81 Wahl, Alec J           20 Webster Swim Ass    59.66      59.73  
 82 Rucci, Joseph R        18 Greater Philadel    58.61      59.74  
 83 Clough, Michael J      19 Star Swimming-NI    59.65      59.84  
 84 Redmond, Lawrence S    19 Nation's Capital  1:03.46      59.87  
 85 Indest, Logan J        20 Buckeye Swim Clu  1:00.60      59.92  
 86 Borisov, Anatole A     18 Allegheny North-    57.89    1:00.10  
 86 Kim, Geonwoo           15 X-Cel Swimming-N    58.88    1:00.10  
 88 Guilinger, John P      17 Mount Lebanon Aq    58.06    1:00.35  
 89 Neff, Ethan L          17 Peninsula Wave R  1:00.42    1:00.39  
 90 Rine, Joshua V         20 Dayton Raiders-O    52.90Y   1:00.79  
 91 Damelio, Michael F     16 Webster Swim Ass  1:03.05    1:00.91  
 92 Bell, Brandon S        16 Egg Harbor Twp S  1:00.28    1:01.04  
 93 Muench, Cooper D       16 Coast Guard Blue  1:02.34    1:01.30  
 94 Bennici, Charles R     17 Monocacy Aquatic  1:02.32    1:01.42  
 95 Carlos, Nathanial J    17 Mexico Tiger Sha  1:03.13    1:02.35  
 96 Chen, Matthew          16 Princeton Tiger-  1:02.28    1:02.91  
 97 McBeth, Conner A       16 Moon Aqua Club-A  1:02.46    1:03.19  
 98 Marcolina, John W      18 Connecticut Aqua  1:01.04    1:03.27  
 99 Stanley, Matthew B     19 Connecticut Aqua  1:01.81    1:03.97  
100 Schultz, Nicholas J    17 Unattached-NI     1:04.41    1:05.65  
101 Kinney, Ted J          18 Unattached-LE       55.45    1:06.62  
 -- Mlodzienski, Nicholas  18 Radnor Aquatic C    59.38        DFS