SPIRE Institute - Site License                  8/5/2019 - 10:34 AM
  2019 Futures Championships (Geneva, Ohio) - 8/1/2019 to 8/4/2019  
 
 Event 12  Men 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Holty, Nathan A        17 Dayton Raiders-O  4:32.91    4:28.29  
  2 Bogart, Liam P         19 Empire Swimming-  4:32.07    4:31.46  
  3 Van Gorp, Ian T        17 Mason Manta Rays  4:39.35    4:33.28  
  4 House, Thomas J        15 Dayton Raiders-O  4:31.69    4:34.26  
  5 Harlan, Josh W         19 Club Mountaineer  4:30.49    4:34.58  
  6 Sita, John R           19 Una Ncap-PV       4:38.32    4:35.66  
  7 Aurnou-Rhees, Spencer  15 Ohio State Swim-  4:33.89    4:35.87  
  8 Fishman, Judd R        20 Team Pittsburgh-  4:40.31    4:36.10  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Allen, Jason G         17 Dayton Raiders-O  4:35.33    4:36.53  
 10 Nolan, Richard G       18 Westport/Weston-  3:57.62Y   4:37.48  
 11 Laidlaw, John F        17 Bgc-N. Westchest  4:06.61Y   4:37.76  
 12 McEachern, John B      17 Crimson Aquatics  4:06.25Y   4:37.95  
 13 Shaw, Ethan R          17 Dublin Community  4:02.97Y   4:38.34  
 14 Chimes, Eric C         18 Cleveland Swim I  4:36.23    4:38.82  
 15 Ewing, James T         14 The Fish-PV       4:04.04Y   4:39.07  
 16 Etter, Jackson L       22 Nittany Lion Aqu  4:30.69    4:39.22  
 -----------------------------------------------------------------
 17 Sandner, Michael       18 Dayton Raiders-O  4:34.20    4:39.49  
 18 Januario, Jack F       16 Executive Swim C  4:39.38    4:39.66  
 19 Simmons, Shayne K      17 Ridgefield Aquat  4:41.05    4:40.81  
 20 Flint, Patrick J       18 Cougar Aquatic T  4:03.16Y   4:41.16  
 21 Ward, Zachary L        16 Buckeye Swim Clu  4:04.21Y   4:41.79  
 22 Whetstine, Clayton C   15 Coast Guard Blue  4:01.02Y   4:41.81  
 23 Young, Jake E          17 Mason Manta Rays  4:05.55Y   4:41.87  
 24 Crane, Kevin J         17 Empire Swimming-  4:02.30Y   4:42.11  
 -----------------------------------------------------------------
 25 Yburan, Jaeden-hans M  15 Cougar Aquatic T  4:46.48    4:42.69  
 26 Venci, Charles P       17 Solo Aquatics-NE  4:41.20    4:43.05  
 -----------------------------------------------------------------
 27 Poplawski, Richard     13 Scarlet Aquatics  4:39.07    4:43.13  
 28 Wilson, Aidan T        18 Empire Swimming-  4:39.66    4:43.16  
 29 Barrows, Nicholas W    16 Coast Guard Blue  4:04.54Y   4:43.40  
 30 Dubey, Mitchell C      15 Bluefish Swim Cl  4:43.44    4:43.51  
 31 Hillery, Ryan P        16 Tide Swimming-VA  4:05.79Y   4:43.72  
 32 James, Reno M          17 Dublin Community  4:03.18Y   4:44.16  
 33 Chapman, Thomas C      18 Victor Swim Club  4:37.13    4:44.28  
 34 Murphy, Brayden        17 Victor Swim Club  4:42.16    4:44.34  
 35 Merrill, Colin F       19 Aquabears-CT      4:36.54    4:44.65  
 35 Lovejoy, Samual M      18 SoCo Aquatic Clu  4:50.05    4:44.65  
 37 Hardart, Max           15 Badger Swim Club  4:41.65    4:44.82  
 38 Labich, Noah J         17 Bluefish Swim Cl  4:04.95Y   4:44.84  
 39 Miagkov, Ignat A       18 The Fish-PV       4:45.05    4:45.01  
 40 Zhu, Aaron Y           16 Solo Aquatics-NE  4:40.26    4:45.25  
 41 Deppen, Jack C         16 North Penn Aquat  4:05.34Y   4:45.33  
 42 Diangelo, Nicholas A   17 Mason Manta Rays  4:06.86Y   4:45.92  
 43 Taylor, Andrew C       17 South Jersey Aqu  4:05.55Y   4:46.46  
 43 Edge, James D          15 Dayton Raiders-O  4:05.06Y   4:46.46  
 45 Pomroy, Mason P        17 Phoenix Swimming  4:43.20    4:46.75  
 46 Johnson, Blake C       16 Old Dominion Aqu  4:07.41Y   4:47.68  
 46 Daccache, Anthony P    17 Westport/Weston-  4:06.97Y   4:47.68  
 48 Feng, Ethan Y          16 Una WW-NJ         4:46.60    4:48.09  
 49 Degodny, Eric H        17 North Penn Aquat  4:41.80    4:48.48  
 50 Stump, Zachary M       15 Dublin Community  4:56.21    4:48.58  
 51 Liang-Gilman, Edwin L  17 X-Cel Swimming-N  4:06.41Y   4:48.64  
 52 Wilmore, Aaron L       16 Delaware Swim Te  4:42.53    4:49.11  
 53 Gray, Matthew J        16 Radnor Aquatic C  4:49.52    4:49.60  
 54 Austin, Oliver E       17 Green Mountain A  4:05.55Y   4:50.15  
 55 Brown, Connor B        16 Cleveland Swim I  4:01.06Y   4:50.25  
 56 Coleman, Nathan J      15 Bluefish Swim Cl  4:51.04    4:50.63  
 57 Riedel, Alexander R    17 Monocacy Aquatic  4:02.96Y   4:52.09  
 58 Ludlow, Benjamin L     18 Mercury Swimming  4:42.27    4:52.17  
 59 Indest, Logan J        20 Buckeye Swim Clu  4:06.27Y   4:53.01  
 60 Eastham, Eric M        17 Pioneer Valley A  4:03.24Y   4:53.04  
 61 Maldari, Caleb D       14 Gator Swim Club-  4:58.66    4:53.12  
 62 Dinunzio, Robert L     14 Tide Swimming-VA  4:04.48Y   4:53.35  
 -- Wisner, Kai S          20 Victor Swim Club  4:39.63         DQ  
 -- Rucci, David J         18 Greater Philadel  4:39.67        DFS