SPIRE Institute - Site License                  8/5/2019 - 10:34 AM
  2019 Futures Championships (Geneva, Ohio) - 8/1/2019 to 8/4/2019  
 
 Event 24  Men 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Washart, Zachary F     20 Greater Philadel  4:01.96    4:02.24  
  2 Bogart, Liam P         19 Empire Swimming-  4:03.97    4:03.87  
  3 Sita, John R           19 Una Ncap-PV       4:03.73    4:04.07  
  4 Baker, James M         21 Victor Swim Club  4:05.68    4:04.18  
  5 Iorizzo, Kyle T        19 Scarlet Aquatics  4:02.24    4:04.74  
  6 Berzolla, Andrew G     17 Crimson Aquatics  4:09.06    4:05.12  
  7 Shaw, Ethan R          17 Dublin Community  4:33.91Y   4:05.37  
  8 Johnson, Blake C       16 Old Dominion Aqu  4:08.66    4:05.52  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Johnson, Jay W         18 Hudson Explorer-  4:07.24    4:05.65  
 10 Zapatka, Adam H        17 Charter Oak Aqua  4:07.97    4:05.97  
 11 Knightly, Tyler B      17 Crimson Aquatics  4:08.88    4:06.44  
 11 Wilson, Aidan T        18 Empire Swimming-  4:09.08    4:06.44  
 13 Babyak, Andrew G       19 Unattached-MR     4:08.09    4:06.88  
 14 Murphy, Liam           17 Pack Swim Team o  4:07.33    4:07.95  
 15 Smith, Oliver S        19 Webster Swim Ass  4:31.39Y   4:08.88  
 16 Tuckerman, Caleb S     18 Hudson Explorer-  4:33.10Y   4:09.18  
 -----------------------------------------------------------------
 17 Hogan, Ryan B          16 Solo Aquatics-NE  4:08.01   J4:09.18  
 18 Laidlaw, John F        17 Bgc-N. Westchest  4:32.62Y   4:09.21  
 19 Replogle, Jacob        15 North Penn Aquat  4:36.57Y   4:09.47  
 20 Twiss, Colin J         16 Bergen Barracuda  4:09.29    4:09.61  
 21 Landis, Luke A         18 Upper Arlington-  4:36.86Y   4:09.79  
 22 Simms, Sean A          16 Greater Philadel  4:07.45    4:09.96  
 23 Hare, Kyle             17 South Jersey Aqu  4:35.95Y   4:10.24  
 24 Proxmire, Duncan C     21 Machine Aquatics  4:15.62    4:10.41  
 -----------------------------------------------------------------
 25 Christian, Brandon A   21 Club Mountaineer  4:31.32Y   4:10.57  
 26 Houlton, Zachary H     17 Bulldog Swimming  4:14.84    4:10.66  
 -----------------------------------------------------------------
 27 Grisbaum, Dolan C      15 Greater Philadel  4:10.68    4:10.80  
 28 Kiefer, Emerson G      18 Gator Swim Club-  4:11.91    4:11.09  
 29 House, Thomas J        15 Dayton Raiders-O  4:06.68    4:11.14  
 30 Wisner, Kai S          20 Victor Swim Club  4:06.31    4:11.21  
 31 Goldblatt, Leo W       17 Nation's Capital  4:06.46    4:11.26  
 31 Caswell, Alec J        18 Upper Arlington-  4:35.26Y   4:11.26  
 33 Chang, Christopher S   15 Scarlet Aquatics  4:09.73    4:11.95  
 34 Merrill, Colin F       19 Aquabears-CT      4:47.42Y   4:12.26  
 35 Roethke, Tyler S       17 West/Nantucket S  4:35.59Y   4:12.72  
 36 Vann, Brady C          17 United Swim Asso  4:11.89    4:12.81  
 37 Holty, Nathan A        17 Dayton Raiders-O  4:08.19    4:13.78  
 38 Bachman, Maxwell F     16 North Penn Aquat  4:36.40Y   4:13.93  
 39 Jay, Hayden F          16 Upper Arlington-  4:14.25    4:14.06  
 40 Currie, Gavin P        16 Monocacy Aquatic  4:17.44    4:14.15  
 41 Kim, Daniel S          15 Scarlet Aquatics  4:10.96    4:14.53  
 42 Aurnou-Rhees, Spencer  15 Ohio State Swim-  4:36.38Y   4:15.08  
 43 Scheib, Brett N        19 Hampton Dolphins  4:23.92    4:15.12  
 44 Boehme, Robert J       18 Unattached-MA     4:15.64    4:15.30  
 45 Cahnbley, Tobias J     17 X-Cel Swimming-N  4:14.71    4:15.31  
 46 Deppen, Jack C         16 North Penn Aquat  4:35.17Y   4:17.26  
 47 Liang-Gilman, Edwin L  17 X-Cel Swimming-N  4:19.02    4:17.66  
 48 Anderson, Carter R     17 Swim Ithaca-NI    4:36.23Y   4:17.83  
 49 Reed, John P           17 Tide Swimming-VA  4:19.57    4:18.30  
 50 Etter, Steven A        18 Nittany Lion Aqu  4:19.58    4:20.36  
 51 Murphy, Brayden        17 Victor Swim Club  4:19.41    4:21.37  
 52 Banks, Ethan S         18 Canton City Scho  4:02.55    4:21.52  
 53 Casey, Patrick         15 Radnor Aquatic C  4:17.25    4:21.63  
 54 Titus, Zachary E       17 Peninsula Wave R  4:25.25    4:22.75  
 55 Ehling, John W         18 Allegheny North-  4:30.16Y   4:27.58  
 -- Taylor, Andrew C       17 South Jersey Aqu  4:07.30        DFS  
 -- Scannell, Thacher H    19 YMCA Of Greenwic  4:06.46        DFS  
 -- Volin, Alexander W     17 South Jersey Aqu  4:08.00        DFS