SPIRE Institute - Site License                  8/5/2019 - 10:34 AM
  2019 Futures Championships (Geneva, Ohio) - 8/1/2019 to 8/4/2019  
 
 Event 32  Men 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Van Gorp, Ian T        17 Mason Manta Rays  2:09.55    2:06.50  
  2 Holty, Nathan A        17 Dayton Raiders-O  2:07.85    2:07.72  
  3 House, Thomas J        15 Dayton Raiders-O  2:07.81    2:07.74  
  3 Tack, Ethan M          19 Navy Swimming-MD  2:08.43    2:07.74  
  5 Salig, Matthew C       27 Mercersburg Acad  2:07.18    2:07.83  
  6 Edge, James D          15 Dayton Raiders-O  1:52.95Y   2:08.73  
  7 McGoey, Matthew R      21 Bison Aquatics C  2:09.40    2:08.95  
  8 Harlan, Josh W         19 Club Mountaineer  2:07.83    2:09.47  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Hogan, Ryan B          16 Solo Aquatics-NE  2:11.10    2:09.52  
 10 Nolan, Richard G       18 Westport/Weston-  2:12.05    2:09.97  
 11 Aurnou-Rhees, Spencer  15 Ohio State Swim-  2:08.16    2:10.01  
 12 Allen, Jason G         17 Dayton Raiders-O  2:09.68    2:10.10  
 13 Sita, John R           19 Una Ncap-PV       2:11.15    2:10.28  
 14 Tuckerman, Caleb S     18 Hudson Explorer-  2:11.94    2:10.68  
 15 Etter, Jackson L       22 Nittany Lion Aqu  2:09.06    2:10.73  
 16 Brooks, Ben V          20 Club Mountaineer  2:08.41    2:11.17  
 -----------------------------------------------------------------
 17 Labich, Noah J         17 Bluefish Swim Cl  2:11.82    2:11.28  
 18 Young, Jake E          17 Mason Manta Rays  1:54.03Y   2:11.32  
 19 James, Reno M          17 Dublin Community  2:12.59    2:11.39  
 20 Sandner, Michael       18 Dayton Raiders-O  2:09.40    2:11.58  
 21 Gooding, Grant D       14 Upper Arlington-  2:11.00    2:11.61  
 22 Fishman, Judd R        20 Team Pittsburgh-  2:12.28    2:11.67  
 23 Yan, James Y           17 X-Cel Swimming-N  2:17.76    2:11.75  
 24 Haddad, Sam T          16 Pioneer Valley A  2:12.43    2:11.76  
 24 Poplawski, Richard     13 Scarlet Aquatics  2:11.22    2:11.76  
 Swim-Off Required ----------------------------------------------
 26 Feng, Ethan Y          16 Una WW-NJ         2:12.20    2:11.79  
 -----------------------------------------------------------------
 27 Flint, Patrick J       18 Cougar Aquatic T  2:12.67    2:11.97  
 28 Metelmann, Tor P       16 Charles River Aq  2:12.87    2:12.12  
 29 Diangelo, Nicholas A   17 Mason Manta Rays  2:11.59    2:12.13  
 30 Elzer, Nathan T        20 Team Pittsburgh-  1:51.78Y   2:12.19  
 31 Caswell, Alec J        18 Upper Arlington-  1:54.90Y   2:12.31  
 32 Chen, Jerry Z          18 Allegheny North-  1:52.54Y   2:12.51  
 33 Chapman, Thomas C      18 Victor Swim Club  2:11.20    2:12.65  
 34 Elder, Alek R          15 Delaware Swim Te  1:53.51Y   2:12.85  
 35 Clough, Andrew J       16 Star Swimming-NI  2:10.66    2:12.94  
 36 Chimes, Eric C         18 Cleveland Swim I  2:10.53    2:13.00  
 37 Lovejoy, Samual M      18 SoCo Aquatic Clu  2:12.67    2:13.08  
 38 Brown, Connor B        16 Cleveland Swim I  1:54.15Y   2:13.15  
 39 Wilson, Aidan T        18 Empire Swimming-  1:54.65Y   2:13.34  
 40 Hillery, Ryan P        16 Tide Swimming-VA  2:14.17    2:13.42  
 41 Barrows, Nicholas W    16 Coast Guard Blue  2:15.64    2:13.50  
 42 Shaw, Ethan R          17 Dublin Community  1:55.08Y   2:13.54  
 43 Crane, Kevin J         17 Empire Swimming-  1:53.88Y   2:13.84  
 44 Krusinski, Jack W      19 Cleveland Swim I  1:52.76Y   2:13.87  
 45 Jalbert, Drew W        15 Connecticut Aqua  2:18.05    2:13.98  
 46 Huang, Joshua          17 X-Cel Swimming-N  2:12.68    2:14.14  
 47 Bryant, William J      18 Ridgefield Aquat  2:19.06    2:14.26  
 48 Basista, Noah T        18 Penguin Swimming  1:53.97Y   2:14.29  
 49 Venci, Charles P       17 Solo Aquatics-NE  2:11.05    2:14.39  
 50 Miagkov, Ignat A       18 The Fish-PV       2:15.72    2:14.43  
 51 Dressler, Michael D    18 Monocacy Aquatic  1:54.11Y   2:14.72  
 52 Dragan, Paul G         17 Jersey Wahoos-MA  2:13.19    2:14.80  
 53 Ludlow, Benjamin L     18 Mercury Swimming  1:54.93Y   2:15.03  
 54 Artis, Jack M          17 South Jersey Aqu  1:53.35Y   2:15.22  
 55 Gryski, Benjamin M     20 Blue Wave Swim T  2:18.58    2:15.23  
 56 Clark, Nicholas M      16 North Penn Aquat  2:12.54    2:15.28  
 57 Butera, John L         14 Gator Swim Club-  2:14.37    2:15.30  
 58 Clark, Austin B        17 Coast Guard Blue  2:15.65    2:15.40  
 59 Matteson, Owen K       16 Star Swimming-NI  1:55.03Y   2:15.45  
 60 Him, Landon J          15 Bluefish Swim Cl  2:17.33    2:15.46  
 61 Clark, Thomas W        20 United Swim Asso  1:51.65Y   2:15.54  
 62 Riva, Jake T           17 North Jersey Bar  1:54.43Y   2:15.58  
 63 Tulenko, Ethan J       17 Racer X Aquatics  1:54.57Y   2:15.61  
 64 Austin, Oliver E       17 Green Mountain A  2:14.31    2:15.71  
 65 Zhu, Aaron Y           16 Solo Aquatics-NE  2:09.44    2:15.84  
 66 Portmann, Jack R       21 Club Mountaineer  2:10.90    2:15.91  
 67 Hotaling, Kaleb B      18 Clifton Park-Hal  1:52.96Y   2:16.02  
 68 Gray, Matthew J        16 Radnor Aquatic C  2:15.76    2:16.10  
 69 Murphy, Brayden        17 Victor Swim Club  2:15.29    2:16.31  
 70 Kelly, John G          16 Empire Swimming-  2:21.58    2:16.44  
 71 Eastham, Eric M        17 Pioneer Valley A  1:54.12Y   2:16.56  
 72 Nguyen, Derek          19 Eagle Swim Team-  1:50.68Y   2:16.57  
 73 Degodny, Eric H        17 North Penn Aquat  1:53.96Y   2:16.72  
 74 Kim, Geonwoo           15 X-Cel Swimming-N  2:16.40    2:16.88  
 75 Rine, Michael S        15 Dayton Raiders-O  1:55.02Y   2:17.09  
 76 Murphey, Theodore R    17 Peninsula Wave R  2:20.66    2:18.47  
 77 Calder, Danny F        18 All Star Aquatic  2:15.20    2:18.49  
 78 Lacore, Patrick K      19 Navy Swimming-MD  1:53.26Y   2:18.50  
 79 Cyr, Tindar M          19 Princeton Univer  1:52.72Y   2:18.83  
 80 Wang, Eric             18 Cougar Aquatic T  2:16.64    2:19.04  
 81 Leighninger, Ian F     17 Dayton Raiders-O  1:54.62Y   2:19.22  
 82 Poleto, John A         15 Una Gpac-MA       2:20.07    2:19.34  
 83 Guilinger, John P      17 Mount Lebanon Aq  1:54.53Y   2:19.37  
 84 Crimi, Patrick C       17 Nys Aquatics, In  2:24.17    2:19.49  
 85 Elsrod, William S      17 Ohio State Swim-  2:12.37    2:20.00  
 86 Kim, Jeremy Y          17 Scarlet Aquatics  2:18.58    2:20.34  
 87 Ehling, John W         18 Allegheny North-  1:53.32Y   2:20.86  
 88 Thomas, Williams E     17 Radnor Aquatic C  2:27.69    2:21.69  
 89 Rucci, Joseph R        18 Greater Philadel  2:17.30    2:22.87  
 90 Tomasic, Zachary N     18 Moon Aqua Club-A  2:24.15    2:24.02  
 -- Ritchie, Ellis M       18 Empire Swimming-  2:17.63         DQ  
 -- McLaughlin, Owen W     17 Southern Maine A  2:11.35        DFS